חברות אמריקאיות עם פעילות גלובלית
דף הבית >> תחומי התמחות >> מיסוי חברות >> חברות אמריקאיות עם פעילות גלובלית
 
לארצות הברית יש חלק מרכזי ביצירת הכלכלה הגלובלית כפי שאנו מכירים אותה כיום וחברות גלובליות רבות מנוהלות מארה"ב כבר שנים רבות.

חוקי המס האמריקאיים (ובכלל) הם בבועה של המציאות הכלכלית. בשנים שלאחר מלחמת העולם השניה הכלכלה האמריקאית התרחבה והחלה בפריצה הגלובלית שלה במימדים חסרי תקדים שהשפיעו במימדים כמעט בלתי נתפסים הן על המציאות הכלכלית האמריקאית והן על המציאות הכלכלית בכל רחבי הגלובוס. וכך, כבר בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת בארה"ב, תחת הממשל של ג'ון פ קנדי, נחקקו לראשונה כללים ועקרונות למיסוי של חברות גלובליות. כמובן שמאז החוקים הללו עברו אבולציה והפכו יותר ויותר מורכבים אך הרעיונות המרכזיים שבבסיסם מלווים אותנו עד היום, והפכו גם לבסיס ליצירת כללי מיסוי בינלאומי בכל העולם כמו גם על חוקי המס של ישראל עם הפעלת הרפורמה בשנת 2003 כאשר בישראל לראשונה נקבעו הכללים למיסוי חברות גלובליות.

כאשר מדברים על מיסוי הכנסות גלובליות של חברות אמריקאיות מתייחסים הן להכנסות הישירות של חברה אמריקאית ממקורות שמחוץ לארה"ב, והן לכללי המיסוי שחלים על חברות בנות של חברות אמריקאיות. חברות אמריקאיות פועלות מחוץ לארה"ב לעיתים באמצעות סניפים מקומיים במדינות זרות, ולעיתים על ידי הקמת חברות בנות מחוץ לארה"ב. כמובן שבעולם הגלובלי שבו אנו חיים יש לא מעט פעילויות עסקיות חובקות עולם, המתנהלות על פני כל כדור הארץ, עם מרכזי פיתוח במדינות מסויימות (למשל: ישראל וארה"ב), מפעלי ייצור במדינות אחרות (למשל סין, הודו, וכד'), ושווקי מכירה בכל רחבי העולם.

הפריסה הגלובלית של חברות אמריקאיות חושפת אותן לחוקי מס המקומיים בכל המדינות שבהן הן נמצאות וכן למערכת חקיקת מס אמריקאית סדורה אך מורכבת עם כללים ברורים על מיסוי הכנסות מסניפים, מיסוי הכנסות של חברות בנות מחוץ לארה"ב (Controlled Foreign Corporations, known as CFC), וכן כללים בנוגע למחירי העברה (Transfer Pricing) אשר קובעים עקרונות לייחוס הכנסות בין חברות קשורות שיש להן נוכחות בכמה מדינות.

כללי המס האמריקאיים מאוד מפורטים וכוללים הן עקרונות מיסוי כמעט לכל מצב ולכל סוג הכנסה, והן מערכת מסודרת מאוד של כללי דיווח. חברות אמריקאיות נדרשות במסגרת הדיווח השנתי לרשויות המס לכלול דיווח מפורט על פעילותן ואחזקותיהן מחוץ לארה"ב, בין אם ישירות באמצעות סניפים, ובין אם באמצעות חברות בנות ו/או קשורות מחוץ לארה"ב.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה ובקשה בנושא זה.
 
 
 

שרותים
 
> יעוץ ותכנון מס אמריקאי ובינלאומי
הכנת דוחות מס אמריקאים
ייצוג בפני רשויות המס בארה"ב 
חשבונאות מס אמריקאית <
 

לקוחות
 
> חברות ישראליות עם פעילות בארה"ב
אזרחים אמריקאים בישראל ובעולם
ישראלים ברילוקיישן לארה"ב  
משקיעים בנדל"ן אמריקאי 
קרנות השקעה בנדל"ן אמריקאי
חברות אמריקאיות גלובליות <
 
  כל הזכויות שמורות לחברת ברגב מיסוי בינלאומי בע"מ