קיצוצי המס של טראמפ
דף הבית >> תחומי התמחות >> קיצוצי המס של טראמפ


ב-20 בדצמבר 2017 ארצות הברית העבירה בחוק את רפורמת המס המקיפה ביותר שידעהרפורמת המס של הנשיא טראמפ של 2017 לצמיחה כלכלית ויצירת מקומות עבודה

הרפורמה מביאה הקלות מס ושינויים במיסוי בינלאומי המקיפים ביותר בהיסטוריה האמריקאית...
 

הנשיא טראמפ השלים זה עתה את שנתו הראשונה בבית הלבן. עוד בתעמולת הבחירות הוא הצהיר על כוונותיו לערוך רפורמה במיסוי והוא אכן עשה זאת!

אחרי שהטילו בספק את יכולתו לממש את הצהרותיו, כבר אין שאלה בעניין זה, זה קרה. הרפורמה שעברה בקונגרס בשלהי שנת 2017 היא המקיפה ביותר שידעה ארצות הברית ובשל חלקה ומרכזיותה של ארצות הברית בכלכלת העולם יש בה בשורות לא רק לאמריקאים אלא לכל העולם. זוהי האמת, לא סתם כותרת שמושכת תשומת לב אלא מציאות חדשה וימים יגידו ויראו כיצד הרפורמה תשפיע על כלכלת ארצות הברית ועל הכלכלה הגלובלית בכלל. 

כבר שנים מדברים בארצות הברית על הצורך ברפורמת מס שתפשט את מערכת המס המורכבת, כמו כן, הקוראים לרפורמה במיסוי בדרך כלל טוענים לגבי הצורך להוריד את שיעורי המס. הרפורמה שהועברה בהנהגתו של טראמפ מתייחסת הן למיסוי היחיד והן למיסוי חברות. לגבי היומרה לפישוט מערכת המס, קשה לאמר על רפורמה שמכילה כל כך הרבה שינויים גדולים וקטנים, שהיא מפשטת. אך בהחלט יש בה שינויים מקוריים ורעננים. בנוגע למיסוי חברות, אין עוררין, בעולם המס, בקרב מומחי המיסוי הבינלאומי, גם בארצות הברית, כולם הבינו ששיעור מס החברות הגבוה ששרר בארצות הברית (35%) זה שנים רבות היה גבוה מידי (אחד הגבוהים בעולם), ולכן הרחיק חברות גלובליות רבות מאמריקה. עכשיו, הרפורמה טורפת את הקלפים, והבסיס לתכנוני מס של חברות גלובליות רבות נשלף מתחת לרגליים. לא עוד אמריקה עם המיסוי הגבוהה שלה אלא אמריקה שהיא תחרותית ומזמינה לעסקים. אך השינויים הם לא רק בשיעורי המס, אלא הרבה יותר מכך.

בהצהרת הכוונות שפירסם הבית הלבן לגבי הרפורמה עם כניסתו של טראמפ לבית הלבן, הדגשים שבמטרות החוק היו הן לגבי מיסוי היחיד,  וכללו הקלות מס והן שינויים שאמורים לכאורה לפשט את שיטת המס: 

מטרות הרפורמה של טראמפ:
  • צמיחה כלכלית ויצירת מקומות עבודה (מיליוני מקומות עבודה)
  • פישוט חוקי המס המורכבים
  • הקלות מס למשפחות אמריקאיות - בפרט מעמד הביניים
  • הפחתת מס החברות משיעור מס שהינו מהגבוהים בעולם לשיעור מס שהינו מהנמוכים בעולם

הרפורמה הביאה להורדת מס החברות בארצות הברית ושינויי בשיעורי המס ליחידים ועוד שינויים רבים. סיכום עיקרי השינויים יובא בהמשך לאתר זה. נשמח לעמוד לרשותכם.

אין לראות באמור לעיל ייעוץ מס, מומלץ להתייעץ עם מומחי מס רואי חשבון וכיוצ"ב.

 
 

שרותים
 
> יעוץ ותכנון מס אמריקאי ובינלאומי
הכנת דוחות מס אמריקאים
ייצוג בפני רשויות המס בארה"ב 
חשבונאות מס אמריקאית <
 

לקוחות
 
> חברות ישראליות עם פעילות בארה"ב
אזרחים אמריקאים בישראל ובעולם
ישראלים ברילוקיישן לארה"ב  
משקיעים בנדל"ן אמריקאי 
קרנות השקעה בנדל"ן אמריקאי
חברות אמריקאיות גלובליות <
 
  כל הזכויות שמורות לחברת ברגב מיסוי בינלאומי בע"מ